تحقیق بررسی نحوه گذراندن اوقات فراغت

تحقیق بررسی نحوه گذراندن اوقات فراغت دانلود تحقیق با موضوع بررسی نحوه گذراندن اوقات فراغت، در قالب word و در 23 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: فراغت پديده اي است اجتماعي و فرهنگي و مي توان گفت از آن هنگام كه جامعه و فرهنگي به وجود آمده اين پديتحقیق بررسی نحوه گذراندن اوقات فراغت|35011558|n-hiccup|گذراندن,اوقات,فراغت
باری دیگر یکی دیگر از فایل ها با عنوان تحقیق بررسی نحوه گذراندن اوقات فراغت آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه پست مراجعه نمایید.

تحقیق بررسی نحوه گذراندن اوقات فراغت

دانلود تحقیق با موضوع بررسی نحوه گذراندن اوقات فراغت،

در قالب word و در 23 صفحه، قابل ویرایش.بخشی از متن تحقیق:

فراغت پديده اي است اجتماعي و فرهنگي و مي توان گفت از آن هنگام كه جامعه و فرهنگي به وجود آمده اين پديده نيز در زندگي مردمان به صورتي مورد يافته ، مطرح گرديده است . در گذشته اين اوقات به صورت كار وبازي تواما انجام مي پذيرفته كه بيشتر به خاطر مذهب و اعمال آن اين زمان را مي گذرانيدند ولي در طول تاريخ و تحولات جوامع ، به تدريج كار و بازي از همديگر جدا شدند و اهميتي كه بشر براي اوقات فراغت خود قائل شد انواع هنرها و بازيها و . . . بسط و توسعه باور نكردني پيدا كردند .

در كتاب مقدمه اي بر جامعه شناسي ايران ، شاپور راسخ خطاب به اوقات فراغت آن را چنين تعريف مي كند :

(( فراغت به اوقاتي اطلاق مي شود كه در ان آدمي نه تنها از تعهدات شغلي و اقتصادي بلكه از تكاليف شخصي و خانوادگي و اجتماعي آسوده باشد و آن را به طيب خاطر به امور صرف كند ، چون تفريح ، بازي ، ورزش و كارهاي ذوقي و تفنني فرهنگي ، مصرف دارد . ))